Výrobna

Informace

Naše cukrárna s výrobnou vznikla již v roce 2013. Postupem času, kdy se odběr našich zákusků zvětšoval a zvětšoval, se ty naše holky (cukrářky) už v malé výrobničce mačkaly. Proto jsme se rozhodli postavit novou velkou výrobnu s profesionálními prostory a technologií. 

Cukrářky, které mají dlouholetou praxi, používají výhradně poctivé a kvalitní suroviny. Čerstvá vejce, máslo s obsahem tuku min. 82%, smetanu s obsahem tuku až 35%, med od včelaře apod. To všechno jsou suroviny, na jejichž kvalitě si zakládáme. Z nich vyrábíme zákusky, jak tradiční, podle léty prověřených receptur, tak zákusky, které jdou s dobou.

Samozřejmostí jsou i narozeninové a svatební dorty, které se snažíme vyrobit podle přání a představ zákazníka.

Tady se to všechno peče...

Naše výrobna se začala stavět v roce 2018, kdy jsme postavili první základní kámen.
Podoba stavby v červenci 2019 byla následující...

stavba

A takhle to naší nové výrobně sluší od podzimu roku 2020:

výrobnička

Při pohledu na naši nově postavenou, skvěle vybavenou a teď už i zkolaudovanou výrobnu, je těžké se ubránit sentimentálním vzpomínkám. Koho by před více než osmi lety, když jsme začínali, napadlo, že se nám podaří uspět v takové míře, že si budeme moci postavit a vybavit úplně novou výrobnu. Možná to bylo tajné přání některých z nás, ale vyslovit jej nahlas, jsme se báli.

Psal se rok 2013 a jeden velký sen se právě stával skutečností. Otevřeli jsme v Golčově Jeníkově cukrárnu s vlastní výrobnou. Nejdříve fungovaly jen rozvozy po okolí a pečení na objednávku, ale zanedlouho jsme mohli zákazníky přivítat a pohostit přímo u nás, v naší vlastní cukrárně. Vše se odehrávalo na jednom místě v pronajatém prostoru přímo na jeníkovském náměstí. Bylo to neuvěřitelné. Vůně z výrobny dokázala provonět nejen celou cukrárnu, ale i naši předzahrádku a naše zákusky, někdy i ty spálené :-), byly cítit až na náměstí. Přinášelo to spousty nového a neskutečně nás to naplňovalo. Samozřejmě to nebyla jen procházka růžovou zahradou, ale toho pozitivního bylo tolik, že nás to stále hnalo dál. Naše zákusky se těšily větší a větší oblibě, rozváželi jsme do širšího okolí, tým cukrářek se rozrůstal, zákazníků přibývalo a jedna místnost vedle cukrárny přestávala být pro tak rozsáhlou výrobu dostačující. Nabízelo se několik možností, jak problém s prostorem vyřešit a nakonec zvítězilo postavení úplně nové budovy. Úkol to nebyl snadný, ale po třech letech práce, plánování a investic můžeme říct, že jsme to zvládli. Máme zcela novou výrobnu, vybavenou chladicími boxy, novou cukrářskou pec, všemožné pomocníky a hlavně spoustu prostoru. A v neposlední řadě jsme si díky tomu všemu mohli dovolit spustit e-shop.

Tento moment se může zdát jako konec příběhu, ale je to právě naopak. Sice skončila kapitola, kde cukrárnu a výrobnu dělily jedny dveře, ale začala kapitola úplně nová. Příběh plný sladkého pokušení a milého setkávání dál pokračuje a všichni se těšíme, co přinese. A co říci na závěr? Že nebýt Vás, našich zákazníků, nic z toho všeho bychom nemohli dělat. Děkujeme Vám, že jste s námi již osm sladkých let a děkujeme našim zaměstnancům, bez kterých by to nešlo.